Konut kredisi faiz oranları bu hafta ne durumda? İşte 4 Bankanın konut kredisi faizleri...

3 Kamu Bankası sıfır konut için verdiği 0.75 konut kredisi faiz oranı sayesinde ev sahibi olmak isteyenler bankalara koşmaya devam etti. 2020 kredi faizleri açısından indirim yılı olacak. Kuveyt Türk, İNG Bank, Türkiye İş Bankası, Türkiye Finans 2020 Ocak ayı kredi faizlerinde son durum ne? Peki Konut kredisi faiz oranları bu hafta ne durumda?

Konut kredisi faiz oranları bu hafta ne durumda? İşte 4 Bankanın konut kredisi faizleri...
Editor: admin
23 Ocak 2020 - 12:53

Sıfır ev kredisi almak isteyenler için fırsatlar devam ediyor. Bankalarda uygun şart ve koşullarda düşük faiz oranları ile sıfır konut kredisi almak mümkün. 2019 yılı sonu itibariyle düşen konut kredisi faiz oranları 2020 ile beraber oturmaya başladı. Ufak düşüşler bekleyen uzmanlar sıfır ev için cazip fırsatlar sunulduğuna dikkat çekiyor. Peki Ocak ayı sonu itibariyle konut kredisi faizleri ne durumda. Kuveyt Türk, İNG Bank, Türkiye İş Bankası, Türkiye Finans 2020 Ocak ayında konut kredisi faiz oranlarını indirdi. Peki bu hafta kredi kullanmak isteyenler bu bankalardan yüzde kaç kredi faizi ile ev alabilir?

Emlak Pencerem / Kredi Haberleri - 23 Ocak 2019 - İstanbul


Ev almak için yıllarca birikim yapanlar için yeni fırsatlar kamu bankaları dışında özel bankalar tarafından da sağlanıyor. Kamu bankalarından konut kredisi alacaklar daha uygun şartlar ile kredi kullanırken, özel bankalar konut kredisi kullanımında daha ketum davranabiliyor. Fazla istekte bulunabiliyor.

Özellikle sıfır konutta kredi faizleri önemli ölçüde satışlara etki etti. Geçen yıl sonunda hareketlenmeye başlayan konut satışları artışta. Vatandaş banka banka dolaşarak cebine en uygun kredi şart ve koşullarını öğrenmeye çalışıyor. Bizlerde en uygun şartlarda sıfır ev kredisi veren bazı bankaları sizler için derledik.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın (TCMB) geçtiğimiz yıl Temmuz ayında konut kredilerinde başlayan sert faiz indirimleri ve ekonomide yaşanan dengelenme sinyalleri ile birlikte bankalar tetiklenmiş oldu. Şartlara uyum sağlayan bankalar kredi faiz oranlarını aynı hızla düşürülmüş oldu. Bu durum başta ekonomiyi canlandırmaya, inşaat sektöründe konut stoğunu eritmeye ve vatandaşın daha uygun şartlar altında ev sahibi olmaya itti. Bu fırsattan faydalanmak isteyen, daha uygun koşullarda konut kredisi ile ikinci el ve sıfır ev almak isteyenler bankalara akın etti. Konut satışlarına yansıyan satışlar olumlu olarak yorumlanıyor.

Politika faizlerindeki indirimlerin 2020’de de devam etmesi ile bankalar kredi faizlerini %1’in de altına çekerek %0.80’li seviyelerde uygulamaya başladı. Son bir hafta da Kuveyt Türk Bankası, Türkiye Finans Bankası, İNG ve İş Bankası konut kredisi faizlerinde indirim gerçekleştiridi. 

İşte 4 özel banka 2020 yılının Ocak ayında konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1'in altına çekti. Bu bankalar şu sıralarda ev sahibi olmak isteyenler ciddi indirimler sunuyor.


Kuveyt Türk Bankası konut finansman rakamları

Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finansmanı için tabela kar payı oranlarını %0.94’e indirdi. Banka ayrıca kampanyalı konut finansmanı dahilinde %0.89 oranla tüm konut taleplerini karşılıyor. 

İNG Bank konut kredisi faiz oranı

İNG tabela faiz oranlarını %0.96’ya kampanyalı sigortalı faiz oranlarını ise %94’e indirdi. 

İş Bankası konut kredisi faiz oranı

İş Bankası’nın tabela faiz oranları %1.75 düzeyinde yer alsa da banka kampanyalı hayat sigortalı konut kredisi ürünü için faiz oranlarını %0.95’e indirdi. 

Türkiye Finans Bankası konut kredisi faiz oranı

Türkiye Finans Bankası da tabela oranlarını %1.03’e düşürdü. Banka kampanyalı finansman oranlarını %0.95’den başlayan rakamlarla sunuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum